ЗАВРШЕН ЈОШ ЈЕДАН VIP BEACH MASTERS 2016 НА ЈЕЗЕРУ ПРОВАЛА

Марија Милошевић и Милена Матић, и Стефан Баста и Лазар Коларић, актуелни прваци Србије, тријумфовали су на теренима поред језера “Провала” у Бачу, на четвртом турниру 9. „Vip Beach Mastersa 2016. – Првенства Србије у одбојци на песку” и 5. „Vip Beach Volley Lige”, који је синоћ завршен уз учешће рекордних 67 екипа.

Пехаре и медеље победницима је уручио председник општине Бач Драган Сташевић изразивши притом задовољство што је и ове године општина Бач оборила рекорд и тиме показала да је плажа језера Провала један од најбољих терена за ове намене где се након турнира такмичари могу одморити и уживати у садржајима.

У финалу одбојкашица, Марија Милошевић и Милена Матић су савладале Наташу Савовић и Катарину Раичевић са 2:1, по сетовима 18:21, 21:16 и 15:9, док су у мечу за треће место Маја Радовић и Лара Вуковић победиле Горану Мрђан и Теодору Трифуновић са 2:1, по сетовима 24:22, 19:21 и 15:12.

У конкуренцији одбојкаша, у финалу су Стефан Баста и Лазар Коларић савладали Марка Галешева и Ђорђа Клашнића са 2:0, по сетовима 21:12 и 21:9. У мечу за треће место, Миљан Киковић и Немања Видић су победили Николу Анђелића и Луку Гутешу са 2:1, по сетовима 21:23, 21:17 и 15:6

Због временских неприлика, односно кише, у Бачу није организована “Vip Beach Masters Школа одбојке”, коју води Владимир Грбић, први потпредседник ОСС, коју је укупно у овој сезони похађало 910 најмлађих одбојкашица и одбојкаша (Краљево 190, Чајетина 420, Велико Градиште 300).

5. „Vip Beach Volley Liga” ће се, после турнира у Краљеву, Чајетини, Великом Градишту и Бачу, наставити у Зрењанину, Сомбору, Шапцу и Новом Саду. Финални турнир ће се одиграти од 24. – 27. августа у Београду.